33.8 C
Скопје
4. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Подводна елка поставена во Охридското Eзеро за децата со ретки болести

Нуркачите на Клубот за подводни активности Охрид, на редок и уникатен начин, упатија новогодишна честитка до децата со ретки болести. Тие под водата поставија новогодишна елка, која им ја посветуваат на овие дечиња.

„ Во новата 2022 да влеземе со надеж за подобри денови за оваа категорија на дечиња. Попристапност и подостапност на терапијата која значи живот за нив, но и одобровање на нови терапии“, велат од клубот.

Можеби ќе ве интересира

21 јуни e ден на најстарото езеро во Европа – Охридското Езеро

M T

(Видео) Сончарка во Охридското Езеро

CENTAR MKD