Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик Љубов

Мажите открија: Вака изгледа жената со која би ја ИЗНЕВЕРИЛЕ ПАРТНЕРКАТА

На платформата 18+ на Ешли Медисон, 1.300 мажи искрено признаа дека би ја избрале (или веќе ја избрале) личноста со која имале афера.

Ова истражување покажа дека процесот на избор на љубовница е многу покомплексен од само средба со згоден странец во кафеана. Имено, 27 отсто од нив откриле дека измамата прво би ја направиле (или ја направиле) со колега од работа или со пријател.

„Друга жена често се прикажува како мистериозна заводничка, но вистината е дека ако мажот има афера, најверојатно тоа ќе биде со некој што веќе го познава“, открија од платформата. 23 отсто од мажите рекле дека сепак би биле многу среќни да извршат измама со непознато лице, на пример додека патуваат.

Оние кои имале афера откриле дека тоа го направиле за да се обидат да го спасат својот брак, а не да го уништат.

По истражувањето, компанијата ја нагласи важноста на апликациите за запознавање. „Наместо да се поврземе со некој од нашиот социјален круг или, уште полошо, од деловниот круг, можеме да најдеме истомисленици на апликациите за запознавање кои можеби се во брак и кои имаат помала веројатност да бидат откриени“, вели тој.

Истражувањето покажало и дека дури 99 отсто од мажите во еден момент размислувале за некоја афера или ја извршиле. Сексот се покажа како главен мотиватор, поточно потрагата по подобро сексуално задоволство.

А што се однесува до жените, 39 отсто од нив признале дека имале афера, а 35 отсто признале дека размислувале за тоа. 54 отсто од оние кои ги изневерувале своите партнери откриле дека тоа се случило откако имале деца.

Повеќето жени и мажи откриле дека изневерувале поради потребата од физичко задоволство. На пример, само 5 проценти од жените барале емоционална замена.

Можеби ќе ве интересира

Мажите признаа: Ни задник, ни гради, еве што прво забележуваме кај жените

M T

ЛЕСНО ГИ ОСВОЈУВААТ ЖЕНСКИТЕ СРЦА – Мажите со овие особини се неодоливи за спротивниот пол

M T

Овие се најважните прегледи за мажите кои можат да спасат многу животи

M T

Во овие три хороскопски знаци се раѓаат вистински женкари

M T

3 типа на жени со кои мажите не можат долго да издржат

M T

Мажите се згрозени од ова морничаво СЕПИЈАНСКО ВЕРУВАЊЕ: „Ако не се напиете кафе брзо и се олади – црно ви пишува“

M T