Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+ Македонија ТОП ВЕСТИ

МВР апелира граѓаните да останат смирени, во центарот на Скопје се постапува по пријава за напад

– Ја известуваме јавноста дека МВР постапува по пријава за напад, откако едно лице се јавило во 16.45 во билетарата на МНТ, велат од полицијата.

– Станува збор за стандардни мерки на МВР после ваква добиена пријава и веднаш штом ги завршиме проверките и веродостојноста на информацијата ќе ја известиме јавноста соодветно. Апелираме граѓаните да останат смирени, а медиумите да ги пренесуваат официјалните и точни информации, велат од МВР.