Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пронајдена марихуана во вредност од над 500.000 евра во дебарско

Денеска (18.11.2021) во 01.05 часот на Банишко поле, во близина на граничната линија со Република Албанија, во атар на село Аме, дебарско, полициски службеници од Полициската станица за гранични проверки и граничен надзор „Блато“ , Регионален центар Запад пронашле 10 (десет) поголеми најлонски пакувања со марихуана. Извршен бил увид и било констатирано дека во пакувањата има марихуана со вкупна тежина од околу 200 килограми со вредност од над 500.000 евра.

За настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведен криминалец баран со потерница, пронајдена и марихуана

M T

Скопјанец осомничен во Прилеп за недозволена трговија со над 45 килограми марихуана помешана со тутун

M T

Предложен притвор за скопјанецот што одгледувал марихуана во станот на својот покоен дедо

M T

Постапка против одгледувачи на марихуана од Гевгелија, имале 380 стебла

M T

Запленета марихуана вредна околу 150.000 евра, уапсени двајца поранешни вработени во МВР

M T

Пронајдена марихуана во Кичево, приведено едно лице

M T