Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Слаб земјотрес близу Охрид

Слаб земјотрес од 2,3 степени според рихтер е забележан на 13 километри североисточно од Охрид, информира ЕМСЦ.

Земјотресот се случил во 11 часот и 21 минута утрово.