Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Локално

Без вода делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП „Водовод и канализација“, информира дека денеска поради технички зафати дел од корисниците на Скопје ќе останат без вода.

Поради промена на затворач од 3” на улица Свети Кирил и Методиј 48, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата Свети Кирил и Методиј и дел од улицата Димитрие Чуповски. Прекинато водоснабдување од 9:00 часот до завршување (опш. Центар).

Можеби ќе ве интересира

Еве што не треба да правите кога се туширате навечер

M T

Радев очекува дијалогот со Скопје да доведе до конкретни резултати

M T

Автомобил прегазил жена во Скопје и избегал

M T