6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

154 санкционирани возачи во Скопје, 65 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.10.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 154 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 65 санкции, девет за возење без возачка дозвола, 27 прекршоци што ги чинат пешаците, 29 мерки за непрописно паркирани возила.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

97 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

M T

148 санкции за брзо возење

M T

144 санкционирани возачи во Скопје, 33 за брзо возење

M T