Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Локално

Делови од Скопје без вода

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП „Водовод и канализација“, известува дека денеска, поради менување водоводен вентил во шахта на „Никола Русински“ бр. 12, од 9.30 часот до завршување на интервенцијата прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица во општина Карпош.

Поради појавен уличен дефект на водоводна мрежа со пречник од ф-80 мм на ул. Тиквешка бб, од 17 часот водата е затворена и прекинато водоснабдување имаат корисниците на дел од оваа улица. На отстранување на дефектот ќе се работи во текот на претпладневните часови на 14.10.2021 година во општина Шуто Оризари.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец од Скопје

M T

СДСМ: Време е да се обединиме, државата може да оди напред само ако и Град Скопје и општините туркаат напред

M T

94 санкционирани возачи во Скопје

M T