Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија Локално

38 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Куманово

Денеска (08.09.) полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 38 возачи.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

25 санкционирани возачи за затемнети стакла

M T

Спасовски од Куманово: Оливер Иливески е најдобриот градоначалник кој ќе му служи на народот и одлучува заедно со него

M T

Приведен разбојник во Куманово

M T