8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Направи Сам Во тренд...

Темно чоколадо со џин и тоник – совршен десерт во летните денови, а добро е и за слабеење

Џин-тоникот е омилен пијалак што сигурно ќе ве разлади за време на овие горештини.

Џин-тоник е лесен и свеж коктел со само три состојки, кој доаѓа како нарачан во време на летната жештина. А сега совршено е помешан со темно чоколадо.

Веројатно на многумина им е познато дека црното чоколадо помага во слабеењето. Ако го почнете денот со вакво чоколадо или закуска пред спиење, може да ви помогне да согорувате маснотии и да изгубите тежина. За уживањето да биде уште подобро, темното чоколадо сега доаѓа со вкус на џин-тоник.