29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar

Сончево време со температура до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а по должината на Повардарието повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 21, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 32 степена.

Следува период на стабилно време. До сабота дневните температури ќе бидат најмногу до 35 степени, а потоа бргу ќе се покачуваат.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и многу топло време

M T

Сончево и топло време, од средината на неделата температурите ќе достигнат над 40 степени

M T

Сончево со мала до умерена облачност и температури до 35 степени

M T