15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar

Сончево со мала до умерена облачност и температури до 35 степени

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, по должината на Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 30 степени.

Во наредните денови, според најавите од УХМР, следува период на стабилно време, в четврток со умерен, по должината на Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец. Дневните температури ќе бидат без позначителни промени, а утрата ќе бидат посвежи.

Позначителен пораст на температурите ќе има од недела.

Можеби ќе ве интересира

Променливо облачно време со температура до 25 степени

M T

Сончево време со температура до 30 степени

M T

Сончево време со температура до 34 степени

M T