Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar

Сончево и топло со температури до 40 степени

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен попладне вдолж Повардарието. УВ=9

Максималната температура во државата ќе изнесува 40 степени.

Во Скопје слично време со темпертури до 39 степени.

До петок ќе преовладува сончево и многу топло време. Во петок кон крајот на денот ќе има изолирана појава на краткотраен дожд, а за време на викендот и во почетокот на идната седмица ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Температурата од петок ќе биде во постепено опаѓање.

Можеби ќе ве интересира

Фото: Снег и на граничниот премин Деве Баир

CENTAR MKD

Студен и влажен бран над Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за времето

CENTAR MKD

Сончево време, од среда дожд

M T