Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Казни за 218 возачи на мотоцикли на територијата на целата држава

218 возачи на мотоцикли добиле казни по спроведената зајакната акциска контрола на територијата на целата држава.

Од нив, како што информира МВР, 59 возеле без возачка дозвола, 127 возачи не користеле заштитна кацига за време на возење, седум мотоцикли биле одземени поради истечена сообраќајна дозвола и предизвикување голема бучава, а санкционирани имало и за други прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови информираат од полицијата и апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Можеби ќе ве интересира

322 казни за брзо возење на територијата на државата

M T

290 казни за брзо возење

M T

Грција: Казни за просветните работници кои се против вакцина – Пониски плати и суспензии за оние кои ја одбиваат вакцината

M T