Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

Милионерка во жалост: Се омажи за делфин, па стана вдовица

Милионерката Шерон Тендлер знаеше дека тоа е љубов на прв поглед, веднаш штом го запозна својот партнер, делфинот Синди.

Сè започнало кога Шерон, која тогаш имала 26 години, и Синди започнале врска.

Шерон отпатувала во Израел за да го види својот сакан. Шерон вели дека веднаш било јасно дека воспоставила врска со Синди, и покрај фактот дека станува збор за 39-годишен делфин, машки делфин, кому по грешка му дале женско име.

Тие се венчаа на израелското пристаниште Еилат, а унијата беше запечатена со бакнеж додека Шерон шепотеше „Те сакам“ и кимањето на Синди, што публиката го протолкуваше како знак на согласност.

Двојката се венчаше со раскошна церемонија, додека милионерката Шерон блескаше во бел фустан со розови цвеќиња во косата, но сето тоа заврши нагло и драматично кога делфинот Синди за жал почина по неколку месеци.

По венчавката, Шерон им рече на локалните новинари: “Тоа не е изопачена работа. Го сакам овој делфин. Тој е љубовта на мојот живот.” Тоа не е лошо. Ние го сторивме тоа само затоа што јас го сакам, но не и на начин на кој може да се сака еден човек. Тоа е само чиста љубов што ја имам кон ова животно. “Жената рече дека никогаш повеќе нема да се омажи, опишувајќи се себеси како „сопруга на делфин“, кога нејзиниот воден љубовник почина откако имаше проблеми со стомакот, во 40-тите години.

Можеби ќе ве интересира

Еве зошто мажот кој изневерува никогаш нема да ја напушти својата сопруга

M T

ИМАМ АФЕРА СО 22 ГОДИНИ ПОСТАР ШЕФ! Неговата сопруга работи со нас, а тој обожава да ми го прави ОВА секој ден пред НИВ!

M T

ОВИЕ 4 ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ ЛУДО ЌЕ СЕ ЗАЉУБАТ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА – Дали сте меѓу нив?

M T