Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик Љубов Во тренд...

Еве кои луѓе тешко наоѓаат љубов

Ние најлесно се за заљубуваме во помладите денови – од тинејџерските години до средината на 20-тите години, а после тоа шансите се сè помали. Ова е особено точно за една група на луѓе.

Работата е всушност многу едноставна, објаснуваат експертите за Elite Daily – колку е некој поинтелигентен, навикнат и задоволен од неговиот соло-статус, толку потешко ќе го промени. Во реалноста, се чини дека тој ќе си наметне повисоки критериуми за партнер.

Исто така, ако најде некој што му се допаѓа и тоа е заемно, поради подолг период на соло статус, одредена самодоволност што се развила и одбранбените механизми можат потсвесно да ја саботираат врската.

Сепак, ситуацијата не е безнадежна – само треба да сакате доволно љубов, да работите напорно околу некого, да бидете искрени и да комуницирате. Покрај тоа, секој што сака за себе, а сè уште нема, треба да прифати дека ниедна љубов не е иста и дека она што го бараме кај партнерот и што е потребно за функционирање на врската, нужно се менува со возраста.

Можеби ќе ве интересира

ОВИЕ 4 ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ ЛУДО ЌЕ СЕ ЗАЉУБАТ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА – Дали сте меѓу нив?

M T

ОВИЕ 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЛУДО ЌЕ СЕ ЗАЉУБАТ ВО СЕПТЕМВРИ: Ги очекува возбудлив месец

M T

Колку почесто водите љубов, толку сте попаметни – Еве зошто вашиот мозок ви е благодарен

M T