Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен криминалец од Скопје баран со потерница за издржување на затворска казна

Приведен 27-годишен скопјанец, баран со централна потерница за издржување на затворска казна.

„ На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги го лишија од слобода Д.П.(27) од Скопје, кој се барал по распишана централна потерница за издржување на затворска казна“ соопшти МВР.

Д.П. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната за извршени кривични дела во врска со недозволена трговија со дрога, оружје и разбојништво.

Можеби ќе ве интересира

Приведен велешанец, фатен непосредно по извршена тешка кражба

M T

161 санкционирани возачи во Скопје

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

M T

101 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

M T

166 санкционирани возачи во Скопје, 29 за брзо возење

M T

Почувствуван земјотрес во Скопје

M T