22.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Битиќи: Скопје со години беше поделено „од оваа и онаа страна на Вардар“, сега се инвестира во секоја општина и секоја населба

„Скопје со години живееше со стигмата ‘од оваа и онаа страна Вардар’, не се развиваше рамномерни како што доликува на главен град и метропола. Во овие четири години тоа е драстично променето, во Скопје се инвестира во секоја општина, во секоја населба што е важно за идниот развој на градот “ истакна вицепремиерот за економски прашања и потпретседател на СДСМ, Фатмир Битиќи на граѓанската трибина „Најдоброто за нашата општина“ која се одржа во Скопје.

„ СДСМ е носител и промотор на концептот Едно општество за сите. Тој концепт не значи само еднакви права и обврски за сите граѓани, значи и еднакво вложување во секоја општина, секое населено место “ кажа Битиќи.

Тој додаде дека младите сега добиваат нова можност и нова перспектива за животот бидејќи сите проекти и целата работа е за нив.

„И на овие избори ќе ја имаме најдобрата понуда за секој град, за секоја општина, за секој еден граѓанин. Понуда на квалитетни личности и на реални остварливи програми“ кажа Битиќи.

Тој додаде дека на трибини и средби со граѓаните ќе се бараат решенијата за нивните потреби и проблеми.