13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Мозаик

“Пливаат” во пари: Најуспешните луѓе се родени во овие хороскопски знаци

фотографија на Centar.mk. Секое копирање подлежни на кривична одговорност согласно Законот за авторски права.

Една американска страница спроведе истражување за да открие во кои хороскопски знаци се родиле најбогатите луѓе во светот, пренесува магазинот Космополитен

Лав

Меѓу 100-те милијардери на списокот „Форбс“, дури 14 лица се родени во знакот на Лав. Лавовите се сметаат за многу способни и смели луѓе кои, ако во нешто гледаат вистински потенцијал, се осмелуваат да ризикуваат, што генерално ги води до високи позиции и големи фигури на сметката.


Вага

На истиот список, родени се 11 лица под знакот на Вага. Иако тие првенствено се стремат кон рамнотежа во животот, Вагите се подготвени да жртвуваат одреден сегмент од животот и да се посветат на работата со цел да им обезбедат на себе и на своето семејство повеќе од светла иднина.

Водолија

Водолиите се крајно амбициозни и оптимистички луѓе. Понекогаш знаат да брзаат и добро да се изгорат, но нивната самодоверба и желба за успех често ги водат кон натпросечен живот. Исто така, 11 Водолија е на листата на Форбс.