13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Полицијата ја тресе Гевгелија, запленети 200 килограми марихуана, уапсен локален моќник

Врие полиција денеска во Гевгелија. Според нашите сознанија, запленети се 200 килограми марихуана, а приведени се неколку лица, меѓу кои и локален моќник, кој и порано бил осудуван за трговија со дрога. Полицијата се уште прави претреси, а од МВР само ја потврдуваат акцијата и најавуваат детални информации по нејзиното завршување.