Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Мозаик

Астролошката статистика потврдила: Повеќето милијардери се родени во овој знак, можеби сте предодредени за големи пари

Неверојатна бројка од дури 27 милијардери се членови на еден знак. Еден хороскопски знак се издвојува бидејќи во него се родиле најголемиот број милијардери.

Најголемиот број милијардери се родиле во знакот на Вага.

Истражувањето што беше спроведено утврди дека неверојатен број од дури 27 милијардери се родиле во тој хороскопски знак, а на второто место на успехот е хороскопскиот знак Риби, од кои „само“ 22, пренесува ПинкВила.

Големи луѓе како Ралф Лорен, сопственик на брендот за козметика L’Oréal Paris, Лилиен Бетенкур, претседател на H&M Стефан Персон, наследничка на Волмарт Алис Волтон и многу други се родени во овој знак.

Ако сте родени во овој знак, имате причина да се надевате дека еден ден ќе бидете запишани на списокот меѓу овие богати и успешни луѓе.