-2 C
Скопје
22. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Од недела промена на времето: Meteocentar со детална прогноза за следните 4 дена

Во следните денови продолжува стабилното и сончево време со ниски утрински температури. По котлините во утринските и ноќните часови ќе има појава на магла. Од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд.

Времето утре ќе биде претежно сончево, во утринските и претпладневните часови по одделни котлини со појава на магла.

Прогноза за 27.11.2020
Минимална температура: -8°C до -2°C
Максимална температура: 9°C до 17°C
Сончево со мала локална облачност и претежно тивко. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Прогноза за 28.11.2020
Минимална температура: -8°C до -1°C
Максимална температура: 9°C до 16°C
Сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се зголемува. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Прогноза за 29.11.2020
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 7°C до 14°C
Умерено до значително облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот ќе има повремен локален дожд.

Можеби ќе ве интересира

Снежно пред Нова година во делови од Македонија – Метеоцентар со детална прогноза

CENTAR MKD

Права зима: УХМР соопшти каде ќе врне снег

CENTAR MKD

Снег и дожд најавија синоптичарите – УХМР издаде метеопредупредување, детална прогноза за времето

CENTAR MKD