Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија Во тренд...

Магла и студ – метеоролозите соопштија какво ќе биде времето деновиве

Во следните денови продолжува стабилното и сончево време со ниски утрински температури. Понекаде во котлините наутро ќе има услови за појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот.

Наутро студено и понекаде во котлините со појава на магла. Преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб претежно северен ветер.

За време на викендот ќе настапи промена на времето.

Прогноза за 26.11.2020
Минимална температура: -9°C до -2°C
Максимална температура: 9°C до 16°C
Сончево со мала локална облачност и со слаб северен ветер. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Прогноза за 27.11.2020
Минимална температура: -9°C до -3°C
Максимална температура: 8°C до 16°C
Сончево со мала локална облачност и со слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Прогноза за 28.11.2020
Минимална температура: -8°C до -1°C
Максимална температура: 8°C до 15°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на магла. Попладне облачноста ќе се зголемува.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD