Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Синоптичарите најавуваат позначителен пад на температурите и дожд – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Денес кон крајот на денот ќе настапи зголемување на облачноста, а во текот на ноќта и утре ќе има повремени врнежи од дожд, кои повеќе ќе бидат застапени во западните и јужните делови.

Дневната температура ќе се намали за неколку степени.

Во деновите од викендот и во понеделник утрата ќе бидат студени, а преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност.

Прогноза за 06.11.2020
Минимална температура: 2°C до 10°C
Максимална температура: 13°С до 20°C
Сончево со умерена облачност и со умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 07.11.2020
Минимална температура: 0°C до 8°C
Максимална температура: 13°C до 19°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец.

Прогноза за 08.11.2020
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 14°C до 20°C
Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

Зимата полека ќе се “скрши” – Метеоцетар со нови најави за времето и детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD