7 C
Скопје
3. декември 2020
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Во тренд... Македонија

Во Ѓорче Петров 205 казни во сообраќајот

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на општина Ѓорче Петров изречени се вкупно 205 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 34 лица, 27 технички неисправни и нерегистрирани возила, неносење заштитна маска 13…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР со апел до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

МАРКЕТИНГ

Можеби ќе ве интересира

Големо апсење на нарко дилери во центарот на Скопје, запленета дрога

CENTAR MKD

Скопјанец сам ја ограбил фирмата за која работи, па пријавил разбојништво-приведени две лица

CENTAR MKD

Мистериозна смрт на булеварот “Борис Трајковски” – 57 годишен маж најден во бесознание

CENTAR MKD