8 C
Скопје
3. декември 2020
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

До сабота сонце, потоа дожд – Метеоцентар со детална четиридневна прогноза

До сабота ќе се задржи претежно сончево и тивко време со ниски утрински температури и со услови за утринска магла по одделни котлини. Дневната температура ќе биде во пораст. Од сабота попладне се очекува зголемување на облачноста, а од недела кон крајот на денот и појава на врнежи од дожд.

Утре ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со утринска магла.

Прогноза за 23.10.2020
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 19°С до 26°C
Претежно сончево, по одделни котлини со утринска магла

Прогноза за 24.10.2020
Минимална температура: -2°C до 8°C
Максимална температура: 21°C до 25°C
Сончево, попладне со мала до умерена облачност и со слаб претежно северен ветер.

Прогноза за 25.10.2020
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 17°C до 22°C
Променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

МАРКЕТИНГ

Можеби ќе ве интересира

Снег и дожд најавија синоптичарите – УХМР издаде метеопредупредување, детална прогноза за времето

CENTAR MKD

Студен бран со снег и дожд низ Македонија – Метеоцентар со детална прогноза за следните дена

CENTAR MKD

Студен бран доаѓа кон Македонија – очекувајте голем пад на температурите

CENTAR MKD