Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Летна Шема Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Наутро студено, попладне жешко – Метеоцентар со детална прогноза за деновите што следуваат

Фото Centar.mk

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра и со повремена умерена облачностѕ, а дневната температура до средината на неделата ќе биде во пораст, а потоа нема многу да се менува.

Прогноза за 08.09.2020
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 29°С до 35°C
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 09.09.2020
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 28°C до 36°C
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 10.09.2020
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 27°C до 34°C
Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.