Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метеоролозите најавуваат сончеви денови со посвежи утра

Времето денеска ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утрото ќе биде свежо и минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 18 Целзиусови степени, а максималната ќе достигне од 28 до 33 степени.

Во Скопје сончево со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 32.

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра, а дневната температура до средината на неделата ќе биде во пораст, а потоа нема многу да се менува.

спонзорирано: