Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР со нови информации за времето: Викендов сончево и топло, од понеделник промена

Утре ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во понеделник во попладневните часови, како и во вторник на места ќе биде на нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Потоа повторно времето ќе биде стабилно и топло.

Прогноза за 24.08.2020
Минимална температура: 14°C до 22°C
Максимална температура: 28°С до 36°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. УВ=8

Прогноза за 25.08.2020
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 26°C до 33°C
Променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. УВ=7

Прогноза за 26.08.2020
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 27°C до 33°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=7

спонзорирано: