13.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Доаѓаат пеколни температури од 40 степени – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

Под влијание на многу топла воздушна маса до петок времето ќе биде сончево и многу топло. Максималните температути насекаде ќе бидат над 30 степени, а во југоисточните делови од земјава ќе достигнат и до 40 степени.

Во петок во попладневните часови ќе има услови за локална нестабилност.

Прогноза за 30.07.2020
Минимална температура: 14°C до 24°C
Максимална температура: 34°С до 40°C
Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Прогноза за 31.07.2020
Минимална температура: 15°C до 25°C
Максимална температура: 33°C до 40°C
Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има услови за локална нестабилност. УВ=9

Прогноза за 01.08.2020
Минимална температура: 14°C до 25°C
Максимална температура: 30°C до 38°C
Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Можеби ќе ве интересира

Температурите во пораст, но следи дожд, грмежи и засилен ветер – Какво време да очекуваме за продолжениот празничен викенд?

CENTAR MKD

Утре сончево со мала до умерена облачност

M T

Ни до средината на јуни ништо од летото – Метеоролозите ги соопштија најновите прогнози за следните денови

CENTAR MKD