Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силно невреме беснее низ Македонија – УХМР издаде и предупредување

Доцна попладнево има извештаи за силно невреме во струмичкиот регион и Скопје.

УХМР јавува дека попладнево и во текот на ноќта ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер и појава на град.