17.8 C
Скопје
14. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Фронтлајн: Братот на локален политичар од Петровец фатен на дело со багерот, приведен во полициска станица поради нелегален ископ на песок

Фронтлајн од неофицијални извори дознава дека братот на локален политичар од општина Петровец, Д.М. е фатен „на дело со багерот“, во нелегален ископ на песок.

Според изворите на Фронтлајн, Д.М. денеска е приведен во полициска станица, под сомнение дека вршел нелегален ископ на песок во индустриската зона Којлија.

Набрзо се очекува и официјална потврда на овие информации, пишува Фронлајн.