Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Задолжителниот државен карантин ќе може да се замени со негативен PCR тест и самоизолација

Задолжителниот карантин се укинува – со негативен тест ќе мораат да одат во самоизолација.

Од денеска сите лица кои се спроведени во државен карантин и со PCR тест на свој трошок, доколку имаат негативен тест ќе може да одат во самоизолација, соопшти премиерот Оливер Спасовски попладнево на прес конференција.