12.8 C
Скопје
15. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Спасовски потврди: Од утре се укинува полицискиот час, од четврток почнуваат со работа кафетериите

Од утре се укинува полицискиот час, од четврток почнуваат со работа кафетериите но под посебен режим, соопшти премиерот Оливер Спасовски со што се потврди информацијата на Centar.mk.

Од први јуни ќе престанат да важат заклучоците на владата со кои различни категории на вработени лица беа ослободени од работните обврски.
Отстапка ќе има само за родителите кои имаат деца до десет години и за хронично болните, соопшти премиерот.