Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Го нарекла вереникот “преглуп” кога дознала за цената на прстенот што и’ го купил

Тазе свршена девојкае на Редит се пожали дека не знае дали “била неправедна неправедно кон својот свршеник кој што таа го замолила да го врати прстенот во продавница што и го дал што му го дал затоа што е прескап”.

Двојката е заедно веќе три години, а мажот, неодамна подготвил романтична вечера за неа и и’ предложил брак. Таа се согласи, а потоа на нејзината рака го ставила, како што се вели, „убавиот прстен на Тифани“.

Девојката вели дека „скапоцената камења на прстенот биле големи“, па таа одлучила да го праша својот вереник колку потроши на прстенот. Нејзиниот свршеник открил дека за прстенот платил околу 16 000 фунти, што, како што вели таа, ја шокирало.

„Искрено не знаев што да кажам“, напиша таа. „Премногу пари за еден прстен”.

„Постои непишано правило дека еден прстен треба да чини колку две плати, но ова е премногу“, пишува таа и додава дека сигурно е среќна што вереникот сакал да и купи нешто толку вредно, но во исто време и ја смета постапката за неодговорна.

Затоа, си ја кажала маката и го замолила вереникот да го врати во продавница скапиот прстен, но тој одбил затоа што неговото мислење е дека свршеницата „треба да биде среќна со неговата лична одлука“.

“Не ме сфаќајте погрешно. Јас сум навистина среќна. Тој не е милијардер и има многу” попаметни “работи на кои може да потроши пари. Тој е депресивен денес, претпоставувам дека е поради тоа што му го реков прстенот и сега се чувствувам страшно. “, додаде таа, а корисниците беа поделени во своите коментари за„ Редит “.

„Тоа се пари што можете да ги потрошите на свадба или на учество за куќа“, напишал еден од читателите, додека некои исто така коментирале како таа ‘плука’ во својот вереник барајќи од него да го врати прстенот.

„Секако дека е депресивен, тој ви купува нешто толку скапо, а вие практично го шлакате“, додаде друг корисник, а повеќето се согласија дека „убав момент на ангажман никогаш не требало да биде за колку пари потрошил некој“.