Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Облачно и ветровито со температура до 21 степен

Претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина над 70 километи на час. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната ќе достигне од 15 до 21 степен.

Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 19 степени.

Следува период на стабилно време со пораст на дневните температури. Особено топло се очекува во почетокот на следната седмица.