Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините врнежи од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Максималната температура ќе достигне до 7 степени.