Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ужас во Скопе: Нов вооружен грабеж, има мртви

Продолжуваат грабежите низ Македонија.

Утрово околy 4-5 часот во казино на Качанички пат при грабеж се убиени две лица.

Според непотврдени информации група маскирани и вооружени лица влегло во казиното на Качамички пат, пукале и ги украле парите, при што се убиени најмалку две лица.

Засега нема официјална потврда од МВР.

Во Скопје во последниов месец е забележан сериозен раст на вакви настани.