Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Откако направиле сообраќајка, се степале – полицијата ги уапси и двајцата

На 14.02.2020 околу 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Христијан Тодоровски Карпош“, по претходно случена сообраќајна незгода, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.К.(27) и М.М.(22), двајцата од Скопје, по што од страна на полициски службеници лицата биле лишени од слобода.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

спонзорирано: