Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Дете нападнато во Скопје, за одмазда се случила масовна тепачка

На 14.02.2020 во 01.30 часот во СВР Скопје, Х.Џ.(34) од Скопје пријавил дека во 01.10 часот на ул.„Максут Садик“, кај местото викано „Две чешми“, неговиот 13-годишен син бил физички нападнат од М.С.(23) од Скопје.

Потоа, околу 01.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Максут Садик“, поради настанот што претходел, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Е.И.(32), Х.Џ., М.С. и И.Ј.(45), сите од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

спонзорирано: