Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Навредувал полицајка, сега ќе одговара

На 13.02.2020 во 13.35 часот на ул.„Бранислав Нушиќ“ во Скопје, Ф.П.(45) од Скопје го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и навредување на полициска службеничка која вршела службени дејствија.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 4 и член 13 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

спонзорирано: