Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето денеска магливо со температура до 13 степени

Претпладне на повеќе места ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.
Максималната температура ќе биде во интервалот од 3 до 13 степени.

Во Скопје, претпладне ќе биде магливо, а попладне сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 6 степени.