Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Повеќе возила се судрија на автопатот Велес – Скопје, сообраќајот во прекин

АМСМ информира дека на автопатот Велес – Скопје, кај местото викано Кула, се случила сообраќајна несреќа помеѓу повеќе возила и автопатот Велес – Скопје е целосно затворен за сообраќај.

Несреќата се случила околу 8 часот помеѓу пет патнички моторни возила. Екипи од СВР Велес се излезени на местото на настанот, се чекаат информации за евентуално повредени.