Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Студени утра, температури до -12: Детална прогноза на Meteocentar за следните 4 дена

Во утринските часови ќе биде ведро и студено, насекаде со негативни утрински температури. Преку денот сончево со мала до умерена облачност и со постепен пораст на дневната температура.

Денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен северен ветер. Во раните утрински часови локално ќе провејува слаб снег. Попладне облачноста ќе се намали.

Утре – утрото ведро и студено, во текот на денот сончево со слаб до умерен северозападен ветер.

Прогноза за 08.01.2020
Минимална температура: -12°C до -3°C
Максимална температура: 2°С до 9°C
Утрото ведро и студено, преку денот сончево со слаб северозападен ветер.

Прогноза за 09.01.2020
Минимална температура: -11°C до -2°C
Максимална температура: 5°C до 11°C
Утрото ведро и студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб северен ветер.

Прогноза за 10.01.2020
Минимална температура: -8°C до 0°C
Максимална температура: 6°C до 12°C
Сончево со мала до умерена облачност.

Loading…


Во тренд…