Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Снегот почна да прави проблеми вечерва – На овие патни правци возете внимателно

Поради интензивни врнежи од снег во 18.20 часот од превентивни причини се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и патен правец Гостивар-Стража-Кичево, информираат од АМСМ.

Вечерва слаби врнежи од снег се забележани и на Плетвар.