Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(фото) Заев му подари македонско вино на Столтенберг

Твитер статус на премиерот Зоран Заев:

ГенСек Столтенберг е еден од нашите најголеми пријатели и поддржувачи. “You will join NATO” рече во една прилика и покажа на дело дека Алијансата остварува, а со тоа и ние го остваруваме генерацискиот сон. На здравје Јенс, уживај во вкусот на ова одлично македонско вино.
@NATO