Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Снег во Македонија – УХМР издаде метео предупредување

Утре под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд, услови за локална појава на замрзнат дожд, а на планините од снег.

Поради спуштање на постудена воздушна маса од север, врнежите во текот на денот и ноќта кон среда ќе преминуваат во снег и на повисоките места каде што ќе се формира снежна покривка.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Проследете ја деталната МЕТЕОЦЕНТАР временска прогноза за следните денови со клик тука.

error: Соддржината е заштитена.