Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Детална прогноза – Метеоцентар со тридневна временска прогноза

Прогноза за 04.12.2019
Минимална температура: -6°C до 4°C
Максимална температура: 0°С до 0°C
Претежно облачно, во утринските часови во јужните делови со врнежи од дожд. По одделни котлини ќе има појава на магла.

Прогноза за 05.12.2019
Минимална температура: -6°C до 2°C
Максимална температура: 2°C до 10°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Прогноза за 06.12.2019
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 4°C до 11°C
Сончево со умерена облачност и со утринска магла по котлините. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

спонзорирано: