Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР издаде мeтео-предупредување: Драстична промена на времето

Денес во југоисточните делови врнежите повремено ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи и локално ќе наврнат над 35 л/м2 воден талог. Ќе дува умерен, во источните делови засилен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 22.11.2019
Минимална температура: 2°C до 11°C
Максимална температура: 12°С до 18°C
Променливо облачно, во југоисточните делови со повремен дожд.

Прогноза за 23.11.2019
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 10°C до 17°C
Променливо облачно, по одделни котлини со утринска магла.

Прогноза за 24.11.2019
Минимална температура: 3°C до 11°C
Максимална температура: 11°C до 17°C
Променливо облачно, во јужните делови со повремен дожд.