Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Земјотрес во Прилеп

Земјотрес со јачина од 2,3 степени според Рихтеровата скала е почувствуван утринава во Прилеп, соопшти Сеизмолошката опсерваторија во Скопје.

Земјотресот бил регистриран во 04 часот и 39 минути. Епицентарот бил на 65 километри јужно од Скопје, во подрачјето на Прилеп.

Според досегашните податоци земјотресот бил почувствуван од населението во Прилеп и околината.

Во тренд…